Sawyer is off to buy some treats for himself and 2 friends.  He bought 2 different kinds of treats.  One of them costs $2.25 and the other was $1.75. How much did Sawyer end up spending on the treats?












A.  $3.75B.  $5.00
C.  $3.50D.  $.400